.

Pretraga
Brojač posjeta
Početna » 2019 » April » 16 » Obilježen Međunarodni dan volontera
19.56.39
Obilježen Međunarodni dan volontera

Povodom Međunarodnog dana volontera , 5.decembra u prostorijama Srednje stručne škole  volonteri naše škole i članovi Učeničkog parlamenta u saradnji sa Centrom za dnevni boravak djece sa smetnjama u razvoju i odraslih lica sa invaliditetom i NVU Zračak nade pripremili su i prikazali prezentacije o karakteristikama volontera i volonterskog rada i  značaju volonterizma kako za učenike, školu  tako i lokalnu zajednicu . Učenici su imali priliku da pogledaju i film pod nazivom „Priča o Anđeli“.

Prezentaciji su prisustvovali učenici  I  ,  II  , III  I IV  razreda koji su dobilii poziv da se pridruže radu pomenutih udruženja.Učenici su sa oduševljenjem  prihvatili poziv i raduju se skoroj realizaciji  planiranih projekata i aktivnosti svjesni činjenice da svoje znanje, vještine i iskustva mogu da podijele i razmjene sa svojim divnim drugarima iz pomenutih ustanova.

Cilj tribine jeste da se utiče na svijest mladih ljudi o značaju volonterizma i volontiranja.Volonterizam budi ono najbolje u čovjeku , mijenja svijest ljudi ,razvija solidarnost,toleranciju i empatiju  . Usrećujući druge , kroz druženje i igru , usrećujemo sebe , pomažući drugima pomažemo i sebi.Zato volontirajmo i učinimo svijet ljepšim i plemenitim mjestom za život.

Nesebičnu podršku pri realizaciji pomenutih aktivnosti dali su i profesori naše škole  Adisa Malagić i Slavojka Beba Čepić . Tribini su prisustvovali i profesori  Boriša Golubović i Amira Čolak.

Društvene mreže