Pretraga
Brojač posjeta
Početna » 2020 » Decembar » 30 » RAVNOPRAVNI I BEZ DISKRIMINACIJE
17.34.36
RAVNOPRAVNI I BEZ DISKRIMINACIJE

U okviru projekta „Ravnopravni i bez diskriminacije“, NVU Djeca Crne Gore je pod pokroviteljstvom Ministarstva za ljudska i manjinska prava raspisalo likovni i literarni konkurs za učenike svih razreda srednjih škola iz Pljevalja, Bijelog Polja, Herceg Novog i Tivta. Teme konkursa su bile sljedeće :

-Različitosti su naše bogatstvo

-Svijet je lijep kada zajedno stvaramo

-Obrazovanje je najjače oružje koje možeš da upotrijebiš kako bi promijenio svijet.

Na pomenutom konkursu, III nagrada za literarni rad pod nazivom „ Različitosti su naše bogatstvo” dodijeljena je učenici trećeg razreda naše škole Slađani Čabarkapi, smjer : ekonomski tehničar. Mentorke učenici bile su profesorice Snežana Grujičić i Adisa Malagić.

Nagrađena učenica je pored zahvalnice dobila i vrijedne nagrade koje su joj 28. 12. 2020. god,  uručene u prostorijama naše škole.

Projekat ima za cilj uspostavljanje bolje saradnje sa lokalnim samoupravama u oblasti zaštite lica sa invaliditetom od diskriminacije i promociju jednakosti, a cilj ovog konkursa je upravo promovisanje prava lica sa invaliditetom i podrška inkluzivnom obrazovanju u školama.

Adisa Malagić

Društvene mreže